MENU

Hello, Nice to see you

Total Immersion Swimming/ Triathlon / fitness

Hello, Nice to see you

Hello, Nice to see you

Total Immersion Swimming/ Triathlon / fitness


O mnie

Urodzony 14.04.1987 roku w Strzelcach Opolskich. Jestem Oficjalnym  Trenerem Total Immersion, instruktorem pływania, oswajania z wodą dla niemowląt oraz kilku innych dyscyplin. Zawodowo związany z pływaniem i branżą fitness. Pomimo młodego wieku w swoim dorobku mam pracę z różnymi grupami wiekowymi. Od grup wczesnoprzedszolnych po uniwersytet trzeciego wieku. Absolwent AWF w Poznaniu. Swoje zajęcia prowadzę na krytych pływalniach we Wrześni i Środzie Wielkopolskiej. Prowadzę również szkolenia metodą Total Immersion na terenie całego kraju. Prócz pływania, prowadzę fitness club Perfect Body we Wrześni. Swoją pasję do sportu rozwijam w wielu dziedzinach takich jak fitness, kolarstwo, jogging czy triathlon.

 

 
https://www.facebook.com/pages/Warsztaty-kraula-Total-Immersion-Wielkopolska/223780730973933
https://www.facebook.com/perfectbodyfitness/photos_stream

Total Immersion

Jeśli nigdy nie wierzyłeś, iż jesteś w stanie dobrze nauczyć się pływać, albo od lat pływasz z niewielkimi postępem, Twoje niezadowolenie nie jest Twoją winą.
Sposób, w jaki jesteś nauczony - nawet to, jak kazano Tobie myśleć o pływaniu - powstrzymało Cię od sukcesu.

Pomimo, że pływanie jest podstawową umiejętnością życiową, tradycyjne metody trenerskie uczyniły je skomplikowanym, nauczając niezręcznego, męczącego stylu pływania. Podejście Total Immersion pomoże każdemu opanować płynny, piękny i ekonomiczny styl, przynosząc rezultaty o wiele szybciej niż metody tradycyjne:

 • Tylko TI naucza pływania Fishlike. Tradycyjne metody koncentrują się na pracy rąk i nóg oraz pływaniu basenu za basenem. TI naucza wdzięku i bycia w harmonii z wodą charakterystycznym dla ryb. Poczujesz różnicę po pierwszym basenie inteligentnego, świadomego ćwiczenia TI i uzyskasz więcej przyjemności z każdego następnego.
 • Tylko TI naucza cech pięknego pływania oraz jego mechaniki. Tradycyjne metody koncentrują się na pracy rąk i nóg oraz pływaniu basenu za basenem. TI naucza wdzięku i bycia w harmonii z wodą charakterystycznym dla ryb. Poczujesz różnicę po pierwszym basenie inteligentnego, świadomego ćwiczenia TI i uzyskasz więcej przyjemności z każdego następnego. • Misja TI

  • Pływanie jest ważną umiejętnością życiową i idealnym sposobem osiągnięcia optymalnego zdrowia - każdy powinien mieć do tego dostęp.
  • TI jest najlepsze na świecie pod względem nauczania pływania: Potrafię nauczyć pływać każdego . . . i to pływać dobrze.
  • Misja TI to wzbogacanie życia ludzi poprzez poprawę sposobu nauczania i ćwiczenia pływania i uczynienia pływania bardziej dostępnym, radosnym i satysfakcjonującym dla każdego, kto mógłby z tego skorzystać

  Ludzie, którzy żyją z nauczania innych muszą cenić swoje własne kształcenie. Pływanie to moja pasja, chcę podczas swoich zajęć tą pasją zarazić każdego. Sam ciągle się kształcę, dzielę się wiedzą ze swoimi uczniami i przyjaciółmi,  pozostając otwartym na doskonalenie własnych umiejętności, tak aby pływanie stało się jeszcze bardziej przyjemne. 

   
  Planujesz udział w triathlonie?

  Chcesz poprawić swój styl pływania?

  Total Immersion jest dla Ciebie!

  Warsztaty Kraula

  Warsztaty Poziom 1

  Celem warsztatów na poziomie pierwszym jest zbudowanie podstaw efektywnego pływania kraulem tj. równowagi i opływowości w wodzie.

  Efektywne pływanie oznacza unikanie oporu jaki stawia woda. Minimalizacja oporu odbywa się poprzez odpowiednie ułożenie sylwetki w wodzie. Sylwetka w stanie równowagi to ciało ułożone tuż pod powierzchnią przy zachowaniu głowy, bioder i nóg na jednej wysokości. Natomiast opływowość to zachowanie długiej, wyciągniętej sylwetki w jak najdłuższym czasie podczas pływania kraulem bo im ciało dłuższe w wodzie tym stawia mniejszy opór.

  Warsztaty Poziom 2

  Warsztat na poziomie drugim koncentruje się na napędzie oraz na nauce oddychania.

  Napęd to siła, która pcha pływaka do przodu. W pływaniu możemy wyróżnić cztery elementy napędu: kopnięcie nogą, skręt bioder, chwyt wody i wejście ręki do wody. Skuteczność napędu w dużej mierze zależy od zsynchronizowaniu wszystkich elementów napędu i ich "odpalenie" w jednym czasie. Natomiast oddychanie jest jednym z najtrudniejszych elementów pływania kraulem.

  Warsztaty Poziom 3

  Warsztat na trzecim poziomie koncentruje się na doskonaleniu pływania metodą Total Immersion przy zastosowaniu zaawansowanych ćwiczeń i przy użyciu dodatkowe sprzętu.
  Terminy 

   

  • 04-05.01.2014 Września (k. Poznania) Kraul 1 - 2 stopnia + Trening funkcjonalny. Zapisy kontakt@mateusznogala.com / 692 213 363 / Koszt 329 PLN

   

   

   


  Indywidualnie

  Zajęcia indywidualne

  Przeznaczone dla osób, które chcą poprawić swój styl pływania.
  Głównie osób planujących udział w zawodach triathlonowych.

  Zajęcia prowadzę metodą Total Immersion. Wieloletnie doświadczenie w nauczaniu pozwala na dopasowanie do każdego klienta.

   

   

  Program konsultacji indywidualnych

   

  1. Spotkanie na basenie - rozmowa z osobą o elementach techniki, na które należy zwrócić szczególną uwagę

  2. Sesja na basenie - filmowanie i ćwiczenia Total Immersion

  3. Analiza wideo techniki oraz omówienie planu dalszych ćwiczeń

  4. Ćwiczenia funkcjonalne dla pływaków z wykorzystaniem taśm TRX. - 1h (lokalizacja Września) 

   

   

   

  Konsultacje indywidualne trwają około 3 godzin.

   

  Miejsce Września (koło Poznania) Basen + klub Perfect Body

  kontakt@mateusznogala.com / 692 213 363

  Koszt. 159zł 

   

  Zajęcia indywidualne

  Poznań, Środa Wielkopolska, 

  Września - sesje 90 min.

  koszt 129zł 

  (miejsce i termin  ustalane indywidualnie).

  Zajęcia indywidualne 1 h - 79zł

  Termin i miejsce ustalane telefonicznie :) 

   


  Od Października 2013 we Wrześni działa grupa triathlonowa PerfectTRI. 

  Łączy ona ludzi o podobnej pasji i jednym jasnym celu - start w zawodach triathlonowych. (Sieraków i Poznań 2014)

  Wspólnie ćwiczymy:
  - basen 2x tyg.
  - Rower / Spinning 2x tyg.
  - Bieganie - 2x tyg.
  - Trening siłowy / funkcjonalny 1-2 tyg.

  Comiesięczne konsultacje i spotkania grupowe. 

  Zapraszamy chętnych! 
  Zadbasz o prawidłowy rozwój wszystkich grup mięśniowych, 
  moja oferta to:

  Trening funkcjonalny

  Trening TRX

  Trening HIIT

  Wszystkie ćwiczenia przygotowałem głównie z myślą o pływakach, kolarzach i triathlonistach.